Drag & Drop systém

Nejprve začneme vytvořením is šablony podle návodu zde.

Jak už lze poznat z názvu, drag & drop systém funguje na principu „chyť a polož“, takže každou položku, kterou chcete přidat chytíte a přetáhnete tam kam ji chcete umístit.

 

Přidání nových elementů vždy naleznete v záložce se „čtyřmi čtverci“.

Drag & Drop systém

 

Do režimu úpravy textu se dostanete vždy automaticky po přidání textového pole nebo později dvojím kliknutím na text který chcete upravit.screenshot 4

 

Po přidání obrázků se vám zobrazí popup, na výběr obrázku:screenshot 5

Buď můžete přímo přetáhnout daný obrázek do levého pole, tím se vám automaticky přidá, nebo kliknout na levé pole, tím se vám otevře průzkumník souborů a zde si obrázek zvolíte, nebo je zde možnost obrázek přidat jednoduše pomocí zkopírování odkazu a vložení ho do kolonky vpravo a následným kliknutím na „Add image“. Nakonec jen vyberete obrázek, který se vám zobrazí v pravé části popupu a můžete popup zavřít. Pro následnou změnu obrázku, stačí dvakrát kliknout na obrázek, jejž zamýšlíte změnit.

 

Položku vždy lze nastylovat pomocí záložky se „štětcem“.screenshot

Jsou zde tři kategorie: Dimension, neboli rozměry, kde můžete měnit velikost, ohraničení a odstup od jiných elementů, Typography pro úpravu písma a Decoration k nastylování vzhledu, jako je pozadí či rámeček.

 

Pro elementy jako jsou odkazy či tlačítka je zde záložka s „ozubeným kolečkem“.screenshot 1 1

Kolonku „Title“, najdete pro každý element a jedná se pouze o popisek k elementu. Zde je důležitá kolonka „href“, která se zobrazí pouze u elementů, které mohou někam odkazovat, a lze do ní vložit daný odkaz či Tracking URL. Dále zde je pro odkaz možnost zvolit zda se odkaz otevře na nové kartě v prohlížeči nebo na té právě otevřené.

 

Odkaz přímo v textu vytvoříte označením daného textu a kliknutím na tlačítko přidání odkazu:

screenshot 6

Tento odkaz se již chová jako klasický odkaz a stejně se i upravuje.

 

Kolonka se „třemi čárkami“ je dělána pro zjednodušený pohled a orientaci, aby jste viděli, který element je součástí kterého a jak jdou za sebou.

screenshot 2

Základním elementem je tvz. Body, což je „tělo“, celé šablony a do něj si pak vkládáte co chcete.

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Vyzkoušejte AutoCRM zdarma

Automatizovaný systém pro řízení firmy

Demo AutoCRM

Náš tým konzultantů s Vámi projde a seznámí Vás s nasazením AutoCRM do Vaší společnosti.