Co je to Low code?

Low-code je inovativní přístup k vývoji aplikací, který se vyznačuje rychlostí, jednoduchostí a nízkými náklady. Jeho hlavním principem je využívání předem připravených „stavebních bloků“ a komponent, které si můžete vybírat a kombinovat podle vašich konkrétních potřeb. Tím, že si vybíráte pouze ty funkce a komponenty, které skutečně potřebujete, dosáhnete přesně přizpůsobeného řešení. Low-code platformy umožňují snadno a intuitivně navrhovat a vytvářet aplikace bez nutnosti hlubších znalostí programování. Díky vizuálnímu rozhraní, drag-and-drop funkcionalitě a konfiguračním možnostem získáte plnou kontrolu nad procesem vývoje. Systém AutoCRM je také low-code, co to v případě našeho systému znamená?

 

Low-code AutoCRM

 

Většina specifických funkcí, které vytváříme na míru pro naše klienty, vyžaduje programování. V našem týmu máme několik velmi schopných vývojářů, kteří se specializují právě na tuto oblast. Při vytváření těchto funkcí se zaměřujeme na to, aby byl systém co nejlépe ovladatelný a zároveň low-code programovatelný pro naše zákazníky. Mnoho funkcí můžete jednoduše přidat sami pomocí vizuálních editorů, a pokud narazíte na něco, s čím si nevíte rady, rádi vám pomůžeme. Samozřejmě je třeba mít trochu technického myšlení, ale i laik se může naučit opakovatelnému kódování podobných funkcí, například vytvoření vlastního reportu.

 

 

Náš low-code začíná základními prvky, které obsahuje většina dobrých ERP systémů:

 

  • Šablony pro e-maily a newsletter
  • Automatické filtry nad každou entitou
  • Vytváření reportů nad defaultními entitami

 

email builder2

 

My, však jdeme ještě dál

 

  • Vlastní zprávy ve streamu aktivit
  • Vlastní entity s rozložením polí a se vztahy s dalšími entitami
  • Vytváření reportů a analytik z vlastních entit
  • A především automatizace procesů – Workflow

 

Jak si takovou automatizaci ve vlastních rukou představit?

 

Můžete si sami nastavit akci, která se stane ve chvíli kdy dojde k nějaké změně. Máte možnost vytvořit libovolný scénář opakujících se operací s daty v našem ERP a sami si vytvořit automatizaci pracovního postupu. Automatizace jsou zcela abstraktní, a tak neexistuje žádné omezení ohledně typu pole, které můžete aktualizovat. Můžete provádět aktualizace libovolného subjektu uvnitř systému, vytvářet nové subjekty, aktualizovat příbuzné informace, odesílat notifikace do okolních systémů nebo spouštět další propojené procesy.

 

low-code workflow

 

Posílejte pracovníkům e-maily o nových úkolech a přijímejte e-maily o úkolech dokončených. Informujte zákazníka že má u Vás fakturu po splatnosti, změna ratingu klienta pokud už mu byly odeslány dvě takové upomínky. Vytvoření dokumentu dle šablony pro zaměstnance, který zadal do systému že jde na propustku k lékaři. Vše si můžete naklikat sami s minimálním množstvím klasického programování.

 

Low-code šetří

 

Výhody low-code přístupu jsou mnohostranné. Kromě rychlosti a jednoduchosti vývoje se také snižují náklady a to především díky tomu že nemusíte kvůli každé malé změně platit čas externího developera a čekat než se k vašemu požadavku dostane. Díky předem připraveným komponentám a integracím se lze efektivně připojit k existujícím systémům a datovým zdrojům. My v AutoCRM hledíme na samostatnost a nezávislost klienta.

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Vyzkoušejte AutoCRM zdarma

Automatizovaný systém pro řízení firmy

Demo AutoCRM

Náš tým konzultantů s Vámi projde a seznámí Vás s nasazením AutoCRM do Vaší společnosti.