Výhody open source řešení pro CRM

Open Source systémy se prosazují ve stále více oblastech, ať už jde o CMS, DMS, ERP, nebo CRM systémy. Předkládáme hlavní důvody, proč tomu tak může být.

1. Nízké pořizovací náklady

Hlavním důvodem, proč společnosti i jednotlivci zvažují volbu open source CRM systému, je ten, že zdrojový kód je zdarma, a ten lze upravit dále podle požadavků. Nové verze jsou často nabízeny také bez dalších nákladů. Nasadit a upravit systém dle požadavků lze buď vlastními silami nebo využitím služeb dodavatelské společnosti, jako je např. tým AutoCRM.
Když se rozhodnete pro placené CRM, musíte nejen zaplatit počáteční náklady, ale musíte se zavázat k licenci alespoň na několik měsíců. Open source CRM takový druh závazku nepotřebuje. Můžete jej použít, kdykoli je to pro vás vhodné, a upustit, pokud vám již nevyhovuje.

2. Týmová spolupráce

Dalším skvělým důvodem, proč se rozhodnout pro open source CRM, je komunita vývojářů. Každý má přístup ke zdrojovému kódu, takže je možné, aby kdokoli opravoval chyby, pokud existují, a přidával nové funkce. Výsledkem je, že se software vylepšuje.
Hlavní výhodou otevřeného zdroje je, že je testován řadou lidí. Software s otevřeným zdrojovým kódem stimuluje vznik nových nápadů a řešení a neustálý přínos zajišťuje, že funkčnost a kvalita konečného produktu budou vždy špičkové.

team 2408098 640 300x191 1

3. Větší flexibilita

Software s otevřeným zdrojovým kódem se neomezuje pouze na testování kódu – každý jej může přeprogramovat, ať už opraví chyby, nebo jednoduše přizpůsobí aplikaci tak, aby odpovídala jeho jedinečnému obchodnímu modelu.

Ať už trh nabízí cokoli, je stále docela obtížné vytvořit systém, který by ve všem vyhovoval potřebám všech společností. V open source si přizpůsobíte funkcionalitu dle vlastních potřeb a nemusíte platit za nepotřebné funkce, které nevyužijete.

4. Bezpečnost

Kód open source softwaru je obvykle bezpečnější, protože je podroben důkladnější kontrole ze strany členů komunity. Další argument pro otevřený zdrojový kód CRM odkazuje na skutečnost, že má relativně menší uživatelskou základnu, a proto je méně atraktivní pro virové a hackerské útoky.

hacker 1944688 640 300x200 1

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Vyzkoušejte AutoCRM zdarma

Automatizovaný systém pro řízení firmy

Demo AutoCRM

Náš tým konzultantů s Vámi projde a seznámí Vás s nasazením AutoCRM do Vaší společnosti.