Jak efektivně funguje newsletter v CRM systému? Vše je propojené!

Přestaňte mít chaos ve svých systémech a začněte využívat jeden na řízení celé své firmy.  Pokud jich využíváte více, tak zbytečně ztrácíte peníze, čas zaměstnanců a nejspíš i jejich nervy (koho by bavilo pracovat s deseti programy najednou z nichž každý má jiné rozhraní a chová se jinak?). A co hůř, díky následným zmatkům můžete přijít i o zakázky! V dnešní době je samozřejmostí mít vše propojené a na jednom místě a to komplet jak systém tak hlavně všechna data.

 

Jak funguje newsletter v AutoCRM

V AutoCRM | ERP jsme naimplementovali nový newsletter builder, který Vám zjednodušší Vaši práci s newslettery.  Je plně zabudovaný v AutoCRM a využívá všech vychytávek pro hladkou práci. Všechny informace o kampani najdete na jednom místě, můžete zde vidět kompletní statistiky od počtu odeslaných emailů, přes prokliky a odhlášení z newslettreu až po počet přihlášení se do Vaší aplikace přes odkaz v emailu. Součástí jsou také sledované URL adresy a log všech akcí provedených adresáty i s informací o konkrétním kontaktu.

Co je ale nejdůležitější jsou funkce:

 • editor šablon
 • sběr kontaktů
 • automatizace
 • segmentace kontaktů
 • personalizace e-mailů
 • podrobné statistiky
 • doručitelnost
 • kampaně

Krásné e-maily můžete mít na všech zařízeních.

 

Newsletter v AutoCRM

 

Automatické kampaně při posílání newsletteru

díky automatickým kampaním pak můžete přesně zachytit Vašeho zákazníka ve správnou chvíli a v tu chvíli mu odesílat takové e-maily, které jej mohou přesvědčit o nákupu. Nejvíce vydělávající jsou asi kampaně, kdy klikne např. na tématický post na sociální síti, dá Vám e-mail a Vy na ten tématický post navážete dalšími e-maily. Jako např. Chcete zhubnout? A pak nebudem pouštět nesmyslné e-maily o zdravé stravě, ale pustíte 3-4 e-maily za sebou, které se budou týkat pouze hubnutí.

 

Můžete mít také přednastavené scénáře nejúspěšnějších automatizací jako je:

poděkování za přihlášení do newsletteru

 • stažení e-booku
 • sleva na první nákup po přihlášení
 • narozeniny
 • svátky
 • a mnoho dalších

 

Dostanete celkem hodně dobrý newsletterovací nástroj, co je ale víc je to, že je tento nástroj kompletně propojený s celým CRM systémem a tedy máte přístup i ke svým kontaktům na 1 klik a k jejich záznamům.

 

Proklikem přímo na klienta v CRM systému  se dostanete do komplexních informací obsahujících celou komunikaci od začátku až po den, kdy Vám otevřel newsletter a klikl na odkaz, který ho zaujal. Vidíte všechny e-maily, které mu byly kdy zaslány i faktury s jejich stavy (zaplatil, nezaplatil) i jeho prokliky v kampaních. Kontakt na klienta můžete zařadit do cílového seznamu a tak zajistit že bude dostávat jen newsletter na téma, které ho zajímá. Na screenu můžete také vidět napojenou entitu úkoly a v bočním panelu nahoře v kolonce „Přiřazený uživatel“ obchodníka, který se o klienta primárně stará.

 

Všechny dostupné informace můžete využít pro zhodnocení, zda je vhodné se kontaktu ozvat s nabídkou a jakou nabídku přesně volit a to jak telefonicky, tak můžete samozřejmě na daný kontakt pustit specifickou kampaň. Všechny informace můžete domlouvat v poznámkách přímo na stránce klienta.

 

kontakt

 

Velmi podobný výpis můžete najít i na přehledu organizace. Z důvodu většího množství informací je volen systém přepínatelných karet kde najdete seznam kontaktů organizace, nabídky, faktury a další entity i dle Vašeho výběru.

 

Organizace

 

Easy Email builder – nový builder v AutoCRM

Do dnes byl v AutoCRM systém pro vytváření šablon založený na HTML a pokud bylo potřeba vytvořit složitější šablonu, tak to bez kodéra nešlo. Nyní jsme zavedli do systému emailový builder Easy Email, který používá klasický drag&drop systém. Nemusíte se, ale bát! O starý systém Vás nepřipravíme, při vytváření šablony si můžete vybrat zda zvolíte vytváření šablony starou metodou (která je stále vhodná pro rychlé zpracování jednoduchých šablon) nebo nový Easy Email buildder.

 

Builder je plně integrován s AutoCRM a nabízí stejná nastavení jako výchozí vytváření šablon. Přiřazení do kategorie emailů (například newsletter, oznámení…), připojení přílohy, přiřazený uživatel i viditelnost pro určité skupiny zaměstnanců. Můžete v něm využít zkratek, které se automaticky vyplní dle konkrétních okolností jako je příjemce emailu, napojená entita Dokumentu nebo Produktu. Zkratky lze jednoduše navolit ve výběru nad builderem a není třeba si nic pamatovat.

 

email builder2

 

Easy Email umožňuje široké možnosti nastavení od rozložení do několika sloupců v různých poměrech, přes detailní nastavení každého typu obsahu a bloku ve kterém je vložen. Přetažením bloku Hero získáte na klik grafický základ pro hlavičku emailu. A kdyby Vám to nestačilo, lze v builderu přidat zvolenému obsahu CSS třídu a vše doladit ručně.

 

Všem stávajícím klientům – pokud chcete využívat nový builder do svého newsletteru, tak nás kontaktujte a my Vám ho tam automaticky dáme.

Pro nové klienty – zkuste využívat v jednom systému naprosto všechno. Od CRM systému, přes projektové řízení, dokument systém a i kompletní newsletter a spoustu dalšího.

 

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Vyzkoušejte AutoCRM zdarma

Automatizovaný systém pro řízení firmy

Demo AutoCRM

Náš tým konzultantů s Vámi projde a seznámí Vás s nasazením AutoCRM do Vaší společnosti.