Import

Poskytuje možnost importovat záznamy ze souborů CSV.

Administrátor má přístup k importu v části Adminsitrace > Import. Ve výchozím nastavení nemají běžní uživatelé přístup. Může být udělen s rolemi ACL. Administrátor také může přidat kartu Import v části Administrace > Uživatelské rozhraní > Seznam karet.

Krok 1

Vyberte, jaký typ záznamů chcete importovat ( pole Typ entity ). Vyberte soubor CSV. Soubor by měl být naformátován pomocí UTF-8. Vyberte Co dělat? . Dostupné možnosti: „Pouze vytvořit“, „Vytvořit a aktualizovat“, „Pouze aktualizovat“.

  • Pouze vytvořit − import vytvoří pouze záznamy;
  • Upravit − záznamy budou vytvořeny, pokud budou nalezeny záznamy s odpovídajícími hodnotami polí, budou aktualizovány; budete moci zkontrolovat, jaká pole se mají porovnat v kroku 2 .
  • Pouze aktualizovat − budou nalezeny pouze záznamy s odpovídajícími hodnotami polí, bude aktualizováno.

Jakmile vyberete soubor CSV, budete moci na panelu Náhled vidět, jak bude analyzován. Když změníte parametry, náhled se aktualizuje.

Parametry:

  • Řádek záhlaví – zda ​​soubor CSV obsahuje první řádek s názvy polí.
  • Spustit v nečinnosti – doporučuje se, pokud máte k importu velké množství záznamů ; import bude zpracován přes cron ; po dokončení procesu importu bude stav nastaven na ‚Dokončeno‘.
  • Přeskočit hledání duplikátů − urychlí import .
  • Tichý režim – většina skriptů po uložení bude přeskočena; streamové záznamy nebudou vytvořeny, pracovní postupy budou přeskočeny; kontrola urychlí import .
  • Spustit ručně – budete muset spustit ručně z CLI. Příkaz se zobrazí po nastavení importu. (od verze 6.0.0)

Klepnutím na tlačítko Další přejděte ke kroku 2 .

screencapture crm wpdistro cz 2022 03 05 11 23 48

Krok 2

Nastavte mapování polí: jak pole odpovídají sloupcům v souboru CSV. Zde můžete přeskočit nepotřebné sloupce.

V případech „Vytvořit a aktualizovat“ a „Pouze aktualizovat“ je třeba zaškrtnout pole, podle kterých budou nalezeny záznamy, které mají být aktualizovány. Pokud například zaškrtnete políčko Aktualizovat podle pole ‚Jméno‘, budou aktualizovány záznamy s odpovídajícím názvem.

Přidejte výchozí hodnoty , se kterými chcete nastavit nové a aktualizované záznamy. Můžete například zadat „Přiřazený uživatel“ a „Týmy“, které budou použity jako výchozí.

Po dokončení importu budete moci vytvořené záznamy vrátit zpět . Budete moci vidět, které záznamy byly rozpoznány jako duplicitní a které byly aktualizovány. Duplikovat znamená, že v systému byl podobný záznam. Všechny importované duplikáty můžete odstranit najednou.

Důležité: Vrátit nefunguje s aktualizovanými záznamy, aktualizaci nelze vrátit.

Pokračujte kliknutím na tlačítko Spustit import . Než bude proces importu dokončen, může to chvíli trvat. Pokud chcete importovat velké množství záznamů, doporučujeme spustit import v nečinnosti.

Screenshot 2022 03 05T112653.369

Import výsledků

Odebrat protokol importu

Jakmile jsou záznamy importovány a jste si jisti, že importovaná data jsou v pořádku, můžete odebrat protokol importu (kliknutím na tlačítko v zobrazení výsledků importu), abyste předešli náhodnému vrácení importu.

Vrátit import

Vrátit import trvale odstraní všechny importované záznamy. Aktualizace způsobené importem nebudou vráceny.

Odstraňte duplikáty

Tím trvale odstraníte všechny importované záznamy, které byly rozpoznány jako duplikáty.

Nový import se stejnými parametry

Od verze 6.0.0.

Tím se vytvoří nový import se stejnými parametry a mapováním polí.

Import do seznamu cílů

Když importujete kontakty, zájemce nebo účty, můžete je přidat do některého cílového seznamu. V kroku 2 musíte přidat pole Cílový seznam na panelu Výchozí hodnoty a vybrat požadovaný záznam cílového seznamu. K propojení existujících záznamů s cílovým seznamem můžete také použít typ importu „Pouze aktualizovat“ nebo „Vytvořit a aktualizovat“.

 

Chcete dostávat novinky ze světa firemních systémů, technických zajímavostí a dat? Napište nám svůj e-mail a my Vám budeme posílat newsletter.

Vyzkoušejte AutoCRM zdarma

Automatizovaný systém pro řízení firmy

Demo AutoCRM

Náš tým konzultantů s Vámi projde a seznámí Vás s nasazením AutoCRM do Vaší společnosti.